درباره یوگا و سایت جامع یوگا ایران

یوگا برگرفته از واژه‌ی یوگ به معنی <<اتحاد و بهم پیوستن>> است. این اتحاد در اصطلاح معنوی به زبان سانسکریت عبارت است از پیوند آگاهی خالص فردی با روح کیهانی. یوگا ایجادکننده‌ی هماهنگی و توازن بین جسم، روح و روان است. سیستم علمی-عملی یوگا این توازن را از طریق انجام تمرین های جسمی، تنفسی، مودراها و قفل های انرژی، تمرین های نظافتی و مراقبه تامین می کند. این تمرین ها فرد را قادر می سازد تا به حقیقت واقعی بدن دست یابد.


علم یوگا با عمل روی عوامل خارجی شخصیت و فیزیک بدن که برای بیشتر مردم قابل لمس است، آغاز می شود. عدم توازن در این سطوح سبب ایجاد اختلال در ارگان ها، ماهیچه ها و اعصاب می گردد.

هدف یوگا هماهنگ کردن بخش های مختلف بدن است تا در پرتو آن شادابی و تندرستی کلی به دست آید.


از این رو، با توجه به افزایش مشغله ها و دغدغه های بشر در زندگی و نیز تهدید همیشگی خطرات و آسیب های ناشی از زندگی ماشینی برای جسم و ذهن انسان ها، انجام ورزشی اصولی، درمانی و آرامش بخش، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.


در این راستا سایت جامع یوگا ایران با هدف توسعه‌ی ورزش یوگا در کشور و ارتقای جایگاه این ورزش باستانی در بین افراد جامعه راه اندازی شد. اجرای این ایده پس از بروز بحران ویروس همه گیر کرونا در سراسر جهان و به ویژه ایران و آغاز دوران قرنطینه و ماندن در خانه و عدم تحرک افراد جامعه ضرورت یافت. چرا که عدم تحرک و ورزش باعث کاهش قدرت سیستم دفاعی بدن و نیز افزایش بافت‌های مضر چربی در بدن شده و در نتیجه مقابله با بیماری را سخت می‌نماید.


"به همین جهت انجام ورزش طراوت بخش و آرامش دهنده‌ی یوگا بهترین پیشنهاد ما برای شما عزیزان خواهد بود."


گزیده‌ای از مزایای ورزش یوگا:

  • تقویت عضلات و استحکام بافت های استخوانی
  • افزایش آرامش، تعادل و تمرکز ذهنی
  • افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن برای مقابله با بسیاری از بیماری ها
  • گردش بهینه جریان خون و انرژی در بدن و ایجاد شادابی و طراوت
سایت-جامع-یوگا-بنر-درباره-ما-01